zawieszona wizytówka google

Jeżeli trafiłeś na ten artykuł to najprawdopodobniej masz problem z widocznością Twojej wizytówki. Po zalogowaniu się do Google Moja Firma masz po prawej stronie obok nazwy swojej wizytówki Google powyższą grafikę informację o zawieszeniu wizytówki?

Wizytówka została z jakiegoś powodu zawieszona, tym samym znika z Google Map, nie jest widoczna dla wyszukujących, nawet jak wpiszemy jej konkretną unikalną nazwę czy sprawdzimy co znajduje się pod adresem na który zamawialiśmy kod weryfikacyjny.

Dlaczego Google zawiesiło nam wizytówkę?

  1. Dodawaliśmy na nią fikcyjne opinie np. wymieniając się z innymi ludźmi przez internet, którzy nigdy fizycznie nie byli pod danym adresem na którym znajdywała się zweryfikowana Twoja wizytówka.
  2. Tworzyliśmy nowe wizytówki na adresy pod którymi nie znajduje się fizycznie placówka reklamowana wcześniej za pośrednictwem wizytówki.
  3. Wizytówka jest zaspamowana słowami kluczowymi w każdy możliwy sposób od tytułu, po opis.
  4. Google oflagowało wizytówkę samo za pośrednictwem algorytmu, robota.
  5. Inny użytkownik Google zgłosił, że dana wizytówka jest niezgodna z prawdą, danego miejsca nie ma lub po prostu nie należy do osoby która się reklamuje za pośrednictwem tej wizytówki

Co możesz zrobić, aby wizytówkę przywrócić do stanu opublikowanej, likwidując status zawieszonej?

Na pewno jedną z opcji jest zgłoszenie się do egaudia.pl która prześwietli Twoją wizytówkę w 100% i ewentualnie o ile to możliwe spowoduje na nowo publikację w google mapach. Drugim sposobem jest kontakt z supportem Google Moja Firma. Trzecim własnoręczne modyfikacje na wizytówce niwelujące kwestie, które Google bierze pod uwagę.

Czasami najlepszym sposobem i najszybszym zarazem jest po prostu stworzenie wizytówki na nowo, likwidacja, usunięcie wizytówki obecnej i zrobienie wizytówki Google Moja Firma na nowo.