Jak usunąć wizytówkę Google moja Firma?

Jeżeli masz jakiś problem ze swoją wizytówką, to napisz do nas egaudiapl@gmail.com – Zajmujemy się pozycjonowaniem wizytówek Google Moja Firma (miesiąc za darmo, a potem decydujesz czy chcesz z nami działać dalej).

 1. Wchodzimy na https://www.google.com/intl/pl_pl/business/ i w prawym górnym rogu klikamy „zaloguj się”.
 2. Następnie przechodzimy proces logowania. Musimy zalogować się na GMAIL, na którym powstała wizytówka lub któremu nadano prawa do zarządzania daną wizytówką.
 3. Jeżeli na gmail jest tylko jedna wizytówka, to automatycznie google przeniesie nas do panelu zarządzającego nią. Natomiast jeżeli jednak wizytówek na tym gmail jest więcej to musimy wybrać  konkretną która nas interesuje z listy i klikamy w jej tytuł.
 4. Aktualnie jesteśmy na kokpicie głównym zarządzającym naszą wizytówką. Po lewej stronie wybieramy zakładkę trzecią z listy „Informacje”.
 5. Następnie po prawej stronie mamy moduł „Oznacz firmę jako zamkniętą w Google” i w tym miejscu możemy wybrać jedną z trzech opcji:
  – Oznacz jako tymczasowo zamkniętą (ta opcja pozwala nam zamknąć dostępność naszej wizytówki w Google mapach na jakiś czas do momentu aż postanowimy ją przywrócić)
  – Oznacz jako zamkniętą na stałe
  – Usuń wizytówkę (tutaj klikając usuniemy wizytówkę na stałe z map Google oraz z rankingów wizytówek podczas wyszukiwania czegokolwiek za pośrednictwem słów kluczowych czy to w wyszukiwarce Google, czy wyszukiwarce Google Maps).
google, search engine, browser