jak zrobić, założyć, stworzyć wizytówkę google? – Poradnik

Egaudia.pl tworzy, optymalizuje i pozycjonuje wizytówki Google Moja Firma za darmo przez miesiąc. Potem decydujesz sam czy chcesz współpracować z nami dalej. Napisz jeżeli jesteś zainteresowany na egaudiapl@gmail.com

1.Wejdź na https://www.google.com/business/ jest to pierwszy etap dodawania naszej strony internetowej do Google Map. W tym miejscu zrobimy wizytówkę nazywaną „Google Moja Firma”. Należy kliknąć „Zaloguj się” albo „Zarządzaj teraz”. Obie opcje przenoszą do logowania, w przypadku braku wizytówki już stworzonej automatycznie będziemy przeniesieni do pierwszego etapu tworzenia wizytówki Google Moja Firma.

– Ciekawostka – wizytówka Google Moja Firma w mapach jest świetną darmową reklamą usług, produktów danej firmy, ale również strony internetowej). Lokalizację naszej firmy możemy pineską oznaczyć na mapie dla ułatwienia znalezienia nas przez potencjalnych klientów. W przypadku kiedy nie posiadamy swojego lokalu, ani oficjalnej lokalizacji naszej firmy, działalności to możemy ją zoptymalizować na wybrany obszar np. miasto, powiat, województwo czy kraj. Co dalej?

2. Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza w którym należy umieścić wszystkie najważniejsze fakty związane z naszą firmą lub po prostu lokalizacją miejsca wiążącego z naszą stroną internetową. Kluczową informacją jest nazwa firmy.

3. Później optymalizujemy wstępnie już wizytówkę pod względem widoczności lokalizacji firmy. W przypadku kiedy posiadamy lokal oraz chcemy go oznaczyć na mapie to zaznaczamy „tak”, a jak nie mamy i chcemy po prostu zaznaczyć obszar na jakim działamy to klikamy „nie” (obszar o którym wcześniej była mowa, np. miasto).

4. Informacje lokalizacyjne wprowadzone wcześniej w przypadku kiedy podamy dokładny adres ulicę i numer będą widoczne w przyszłości w wizytówce firmy dodawanej do Google Map.

5. W dalszej części uzupełniamy dane typu branża, kategoria danej firmy, adres www, a na sam koniec w przypadku firmy która nie ma swojej lokalizacji lokalu będzie trzeba wpisać jakiś adres – najlepiej prywatny domu czy mieszkania bo i tak nie będzie on widoczny w mapach Google ale kod weryfikacyjny do opublikowania wizytówki musi jednak przyjść pocztą. Jak wygląda taka poczta? W innym wpisie u nas na blogu zamieściliśmy zdjęcie, zobaczycie go tu.

Ciekawostka – Google docenia unikalność, dlatego dobrym pomysłem będzie zrobienie zdjęć, których nie ma opublikowane nigdzie w Internecie.

6. Nie wszystkie pozycje są obowiązkowe, ale warto wypełnić wszystko co tylko się da na wizytówce informacjami związanymi z naszą działalnością (opis, godziny otwarcia itp.).

Weryfikacja i opublikowanie wizytówki Google.

Google wymaga weryfikacji danych i lokalizacji firmy za pośrednictwem poczty. Wysyłany jest kod pocztą, który mniej więcej od 7 do 15 dni leci do nas. Jest to zwykła koperta w której jest kod. Kod ten następnie musimy wprowadzić w kokpicie, po zalogowaniu na wizytówkę w odpowiednim miejscu. Wtedy nasza wizytówka będzie opublikowana i widoczna w rankingach wyszukiwarki Google.