Czy dodanie firmy do Google Map jest darmowe? Czy za wizytówkę Google Moja firma trzeba zapłacić?

Zdecydowanie NIE! Założenie, prowadzenie i wszelkie modyfikacje jakie chcemy wprowadzić na naszej wizytówce w Google Maps (w Google Moja Firma, bo tak to się precyzyjnie nazywa) są całkowicie darmowe. 

Warto jednak zwrócić uwagę, że samo stworzenie wizytówki w Google mapach nie jest gwarancją sukcesu. Nieposiadanie wysokich pozycji w rankingu Google Maps będzie oznaczało, że nie będziemy generować dobrych wyświetleń, a co za tym idzie konkretnych wejść, kliknięć na nią przez użytkowników wyszukujących firm z naszej kategorii.

Po stworzeniu i wstępnym zoptymalizowaniu wizytówki, musimy poczekać na kod weryfikujący, który przyjdzie na wskazany adres przez nas (adres powiązany ściśle z wizytówką, czyli jeżeli mamy firmę pod adresem X to adres na który przyjdzie to również będzie adres X). Omawiany kod przyjdzie do nas pocztą w formie papierowej (jak wygląda taka przesyłka? obrazek po prawej). Dopiero potem po wpisaniu go w panelu Google Moja Firma wizytówka zostanie w pełni opublikowana.

Jeżeli chcesz cały proces zlecić zewnętrznej firmie, założenie, zoptymalizowanie i pozycjonowanie wizytówki tak, aby była na najwyższych możliwych pozycjach to zalecamy napisanie do egaudia.pl na email egaudiapl@gmail.com 

Tworzymy i pozycjonujemy takie wizytówki przez miesiąc za darmo, a Ty potem decydujesz czy chcesz współpracować z nami dalej!